sobota, 10 listopada 2012

Asymilacja.


Już trochę czasu minęło od momentu, gdy sobie wybyłam do Holandii.

Wiele kroków poczyniłam, by uczynić sobie otoczenie przyjaźniejszym - konto w banku jest, zameldowanie jest, własny kubek i czajnik są. Pracy szukam, choć na razie poszukiwania są skutecznie hamowane przez porządne przeziębienie :/

Pojawiły się też pierwsze problemy typu co zrobić gdy nikt tutaj nie umie dobrze gotować lub jedna walizka ubrań nie wystarcza, pomocy! Z tego też powodu chorowanie jest mi wybitnie nie na rękę, ale cóż ja na to poradzę... Z lubym intensywnie szukamy mieszkania, które rozwiąże większość naszych problemów (jego rodzinka też potrafi nieźle zajść za skórę).


Coś z aktualności. Projekt 365 ruszył pełną parą, szczerze mówiąc nie spodziewałam się takiego dużego odzewu. Kilka osób stworzyło też własne projekty zdjęciowe inspirowane moim, co mnie bardzo cieszy :)
Link do projektu znajdziecie w zakładce na górze strony, tuż pod tytułem tego bloga.Jeśli mowa o zakładkach - zaktualizowałam moją wishlistę, zmieniając kilka rzeczy w Wielkiej Szóstce. Aktualnie namiętnie poluję na spodnie Punk Rave, bo z trwogą spostrzegłam, że nie mam żadnych ładnych i uniwersalnych spodni w klimacie. Znaczy się... jestem w posiadaniu takowych, ale zostawiłam je w Polsce, wraz z innymi rzeczami. Niestety, mając do dyspozycji tylko jedną walizkę, spakowałam ubrania najbardziej uniwersalne. Brakuje mi też lekkich czarnych butów na niskim obcasie, ale na szczęście tutaj mam bardzo duży wybór i niskie ceny, więc to akurat nie problem.


2 komentarze:

  1. Właśnie sobie przeglądam twój projekt. Zazdroszczę ci! Zarówno wyjazdu, jak i mieszkania "na swoim", z odpowiednim towarzystwem. :) Macie super kubki w paski. Jakiej pracy szukasz? Trzeba do tego znać holenderski?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na razie dopiero się uczę holenderskiego, więc szukam pracy albo ze znajomością języka angielskiego, albo bez kontaktu z innymi ludźmi (np. sortowanie listów na poczcie). Kilka rzeczy do wyboru jest, teraz to tylko kwestia znalezienia tej najkorzystniejszej dla mnie oferty :)

      Usuń